HOSPICE ADRESSELISTE OG TOVHOLDERE 

Herunder findes oversigt med adresser på landets hospicer, fordelt på regioner, samt navne på tovholdere.Såfremt man ønsker kontakt vedrørende kunstnere kan Hans dal Tlf. 40 41 42 85 kontaktes, og henvendelser vedrørende tovholdere kan ske til Marianne Harboe Tlf. 21 28 42 85 

JYLLAND


Hospice Vendsyssel
Suderbovej 85
9900 Frederikshavn 

TOVHOLDERE:
Susan Christensen susanc@webspeed.dk 


Hospice Vangen
Studievej 25
9400 Nørresundby 

TOVHOLDER:
Mette Nielsen 53855151 mn@nrsbshipping.dk 


Hospice Limfjord
Kompagnigade 11
7800 Skive 

TOVHOLDERE:
Kirsten Pedersen 97521610 kirstenpedersen@mail.tele.dk
Anna Påske Nørgaard 97522560 ajpn@webspeed.dk 


Hospice Randers
Vestergade 62
8900 Randers C 

TOVHOLDERE:
Merete Lahn 28379599  meretelahn@gmail.com
Inge-Lise Pedersen 42700752 emmibay@gmail.com


Hospice Djursland
Strandbakken 1
8410 Rønde 

TOVHOLDER:
Lisbeth Nielsen 87520099 / 40441726 ln.roende@godmail.dk 


Hospice Søholm
Bispevej 68
Stavtrup
8260 Viby J 

TOVHOLDERE:
Else Krogh 25140153 Ekf@stofanet.dk 


Ankerfjord Hospice
Fjordengen 25
6960 Hvide Sande 

TOVHOLDERE:
Tove Ledgaard 97321172 / 23452292 Tove.ledgaard@mail.dk 


Sct. Maria Hospice Center
Karl Bjarnhofsvej 2
7120 Vejle Ø 

TOVHOLDER:
Jytte Toftdal 97705440 / 21743856 jyttepeter@toftdal.dk 


Hospice Sydvestjylland
Finsensgade 25
6700 Esbjerg 

TOVHOLDERE: 

Kurt Junker 24670211  kurtjunkerjensen@gmail.com
Ida Refsgaard 22739293 id@idarefsgaard.dk
Conni Duus: 30747119  freduus@esenet.dk 


Gudenå Hospice
Sygehusvej 18
8740 Brædstrup 

TOVHOLDER:
Anne Grethe Nørgaard  40858083 agn@turbopost.dk 


Hospice Sønderjylland
Ribe Landevej 130
6100 Haderslev 

TOVHOLDERE: 

Jytte Sand    jmsand@mail.dk
Birthe Tornehave  birthetornehave@gmail.com
Børge Otte 30506728 bhsc@webspeed.dk
Bent Lausen 74543198 bela47@outlook.com 


ØERNE

Hospice Fyn
Sanderumvej 130
5250 Odense SV 

TOVHOLDER:
Jette Vest 29930719 jette.vest@live.dk 


Hospice Sydfyn
Skovsbovej 100
5700 Svendborg 

TOVHOLDER:  Vibeke Hølund   holund@gmail.com 


Arresødal Hospice
Arresødalvej 100
3300 Frederiksværk 

TOVHOLDERE:
Ida Rasmussen 21906268 ier@youmail.dk
Birgitte Jarde 50909987 birgittejarde@gmail.com 
Ingelise Oster l_oster@hotmail.com 


Hospice Søndergård
Tueholmen 6
2760 Måløv 

TOVHOLDER:
Marianne Meinert 29244676 mrt@ok-fonden.dk 


Sankt Lukas Hospice
Sankt Lukasvej 9B
2900 Hellerup 

TOVHOLDER:
Tove Nielsen 23414031 ltgod@live.dk 


Diakonissestiftelsens Hospice
Dronningensvej 24
2000 Frederiksberg 

TOVHOLDER:
Hugo Jensen huje@diakonissen.dk 


Hospice Sjælland
Tønsbergvej 61
4000 Roskilde 

TOVHOLDERE:
Karen Margrethe Lund  46359766 kml@familie.tele.dk
Ingelise Møller 29799970 moellerglem@mail.dk 


Hospicegården Filadelfia 
Elmevej 7 
4293 Dianalund

TOVHOLDER: 
Erna Kristoffersen 26921947 ernak@stofanet.dk 

 


Palliativ medicinsk afdeling P20
Bispebjerg Hospital,
Bispebjerg Bakke 23
2400 København NV 

TOVHOLDER: 

Kirsten Weibel